Limit zápasů
Min. zápasů: 25 Termín: 20. 11. 2021 22:00
Informace
MINI-LIMIT: 20-25 ZÁPASŮ / DO 20. 11. 2021 22:00
Odehrány 2 % zákl. části
Hráčská sekce
Platforma
Channels
Online uživatelé:

Novinky - Vzpomínáme: 17 let od tragické nehody Ivana Hlinky

Dnes je to 17let od chvíle co Ivan Hlinka podlehl zranění po autohavárií na cestě z Litvínova na golf do Karlových Varů. Tento den si pamatuje určitě hodně z nás.. V tom období se česká reprezetace připravovala na přípravný kemp před Světovým pohárem a tento výlet se stal pro tuto legendu bohužel osudný. Přišli jsme o jednoho z nejdůležitějších osobností českého hokeje té doby a těžko říci, jak by se český hokej rozvíjel, kdyby tento hráč a pán trenér s velkým ,,P" byl stále mezi námi. Nejde opomenout obrovské srdce, které pan Hlinka měl a nemluvně o tom hokejovém. Podrobněji psát o tom, kdo tento významný hráč a trenér byl, co vše dokázal, o tom snad psát ani nemusíme.

Ivan Hlinka 1950-2004

V roce 2007 vzniknul mezinárodní turnaj Memoriál Ivana Hlinky, který se dnes nazývá Hlinka Gretzky Cup. Samotný turnaj sahá ovšem mnohem hlouběji do historie. První ročník tohoto šampionátu se psal v roce 1991, kdy ještě vládnul mezinárodnímu hokeji Sovětský svaz a nazýval se Phoenix Cup. Turnaj byl během následujících let mnohokrát přejmenován (Mexický pohár, Pohár čtyř zemí, Pohár šesti zemí, Světový pohár juniorů do 18 let apod.). Držitelem nejvíce získaných zlatých medailí je tým Kanady. Český tým ve sbírce jednu zlatou medaili z roku 2016, 8 stříbrných a 4 bronzové medaile.

MEMORIÁL IVANA HLINKY V ERAST-LIZE

Vedení ligy rozhodlo vytvořit Memoriál české legendy i u nás v lize. Tímto turnajem bychom chtěli vyjádřit Ivanovi vzpomínku do nebe a během turnaje na něho zavzpomínat. Do turnaje se může přihlásit každý aktivní hráč Erastu a podpořit tuto myšlenku. Bude se jednat o turnaj, který bude krátký, rychlý a bude obsahovat evropské celky, které budou zveřejněny až po uzavření přihlášek.

MEMORIÁL IVANA HLINKY (1.ROČNÍK)

!!! PŘIHLÁŠKA A INFO K TURNAJI BUDE ZVEŘEJNĚNO NA SOUKROMÉ FB SKUPINĚ ERAST-LIGY DNES V 20:00 !!!


Musíte být prihlášen, aby jste mohli číst a přidávat komentáře!