Limit zápasů
Min. zápasů: 25 Termín: 20. 11. 2021 22:00
Informace
MINI-LIMIT: 20-25 ZÁPASŮ / DO 20. 11. 2021 22:00
Odehrány 2 % zákl. části
Hráčská sekce
Platforma
Channels
Online uživatelé:

Novinky - Uctili jsme památku Ivana Hlinky!

Před pár dny nám skončil turnaj na počest památky jedné z největších osobnosti českého hokeje Ivana Hlinky.

Český hokej tato ztráta velice poznamenala. Ivan se narodil 26.1.1950 v Mostě a zemřel 16.8.2004 na následky autonehody. Hokeji se začal věnovat již od šesti let. V 16. letech se dostal do největší Československé soutěže za tým Litvínov. Čtyři roky na to se stal kapitánem Litvínovu a dostal se také do Československé reprezentace. Za svojí kariéru v reprezentaci získal celkem tři tituly mistra světa z celkových 11 účastí. V roce 1981 byl draftován týmem Winnipeg Jets, ale hned po draftu nastoupil do týmu Vancouver Canucks, ve kterém strávil 2 roky a poté se vrátil do Evropy. Dva roky strávil ve Švýcarsku a pak další dva roky hrál za Litvínov, kde ukončil Kariéru.

 

Ivan svou trenérskou kariéru započal v roce 1986 v Litvínově, ale chvíli poté se přestěhoval do Německa a trénoval tam. V roce 1991 se stal trenérem národního týmu, který s tříletou pauzou trénoval až do roku 2000. V roce 2000 odletěl do zámoří, kde koučoval tým Pittsburgh Penguins, avšak po neúspěchu začátkem roku 2002 se vrátil do ČR, kde se stal na rok generálním manažerem národního týmu. Chvíli pak ještě trénoval ruský tým Avantgard Omsk. V roce 2004 se stal potřetí trenérem národního týmu.

 

Úspěchy:

ZOH:

1x stříbrná medaile  

1x zlatá medaile

 

MS:

4x zlatá medaile ( z toho 1x jako trenér)

5x stříbrná medaile

7x bronzová medaile ( z toho 4x jako trenér)

 

Stal se také vítězem Stanley cupu

V roce 2002 se dostal do síně slávy IIHF

V roce 2008 se dostal do síně slávy českých sportovců


 

Samotného turnaje na počest této velké osobností se zúčastnilo 12 hráčů. Ti si mohli vybrat tým z české extraligy, nejvyšší finské ligy nebo hokejové ligy mistrů. Týmy byly rozlosovány do čtyřech skupin po 3 týmech a hrálo se na jeden vítězný zápas, kde mohl o postupu rozhodnou každý gól. Do playoff mohly postoupit dva týmy z každé skupiny. Playoff pak probíhalo klasickým IIHF stylem, tj. na jeden vítězný zápas.

Ve čtvrfinále se utkal český Hradec proti švýcarskému týmu ZUG, Hradec si výhrou 4:0 zajistil postup do semifinále. Dalším postupujícím týmem ze čtvrtfinále byl švýcarský tým Lausanne, ten dokázal porazit Třinec 9:1. Dalšími dvěmi celky mezi, kterýma se rozhodovalo o postup byl tým EHC Red Bull z německa a tým Tappara z finska. Německý celek se tak díky těsné výhře 5:4 probojoval do semifinále. Posledním postupujícím týmem byl německý tým Mannheim, který porazil český Liberec 6:4

Semifinalé probíhající mezi týmy Lausanne a Hradcem dopadlo líp pro druhý zmíněny celek, jenž vyhrál 6:4 a postoupil tak do finále, tým Lausanne si tak zahrál o bronzovou medaili. Druhý zápas semifinále mezi EHC Red Bull a Mannheimem dopadl podobným výsledkem a to 6:5 pro Mannheim. 

Poslední dva zápasy tohoto turnaje byli neskutečně vyrovnané. Bronzovou medaili se podařilo ukořistit týmu Lausanne, ten dokázal porazit tym EHC Red Bull těsným výsledkem 4:3. O další těsný výsledek se postarali týmy Mannheim a Hradec, ten skončil po 60 minutách 3:2. V tomto zápase vyšel jako vítěz Hradec. Stříbrnou medaili si tak odváží Mannheim .


 

 

 

 

Musíte být prihlášen, aby jste mohli číst a přidávat komentáře!