Limit zápasů
Max. zápasů: 59 Termín: 18. 6. 2022
Informace
LIMIT ZÁPASŮ: DIVIZNÍ FINÁLE / DO 7. 7. 2022
Odehráno 60 % play-off
Hráčská sekce
Platforma
Channels
Online uživatelé:

Novinky - PRŮBĚH PLAY-OFF 7. ROČNÍKU

Zdravím,
v dnešním článku bych Vám rád zrekapituloval letošní bitvu play-off 7. ročníku extraligy ledního hokeje. A že je každým rokem o čem psát!

Extraliga play off 2019, kdo vybojuje titul - Livekurzy.cz

PŘEDKOLO PLAY-OFF

  • První předkolo play-off vyšlo dle finální tabulky ze základní části na Motor, který nastoupil proti Vítkovicím. Série trvala celkem 4 zápasy, kde padlo pouhých 11 gólů, které stačily, aby rozhodly o postupujícím. Šťastnějším týmem se stal tým Č. Budějovic, po úvodním vyhraném zápase ovšem došlo k zaváhání a stav série 1:1 se přesunula do Vítkovic, kde si Motor postupové místo pohlídal.
  • Druhý duel zavítal do Plzně, kam zamířil i tým Karlových Varů. První zápas mluvil ve prospěch domácích 5:1. Bohužel z velice vážných osobních důvodů musel tým K. Varů skrečovat zbytek série, a tak za doplněného konečného stavu 3:0 ve čtvrtfinále uvidíme dále tým Plzně.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF

  1. Čtvrtfinálová účast určitě nemohla chybět vítězi základní části – Třinci a postupujícím z předkola – Plzní. Duel dopadl dle papírových předpokladů. Třinec ovládl sérii 4:0. Plzeň dokázala vstřelit pouze 2 branky a s tímto číslem se velmi těžko vyhrává zápas, natož série. Třinec tak má tak delší pauzu na přípravu čtvrtfinále, kterého čeká.
  2. Druhá čtvrtfinálová série proběhla mezi HK, jehož příčka ze základní části odpovídala číslu 2. Překazit mu hladký postup přijel tým Č. Budějovic, který už měl v nohách odehrané předkolo, a tak měl menší nevýhodu. Nicméně i druhý duel mluvil ve prospěch papírově silnějšího týmu. Hradec-Motor 4:0.
  3. Další bitva byla taktéž rozhodnuta už po 4 zápasech. Postupující Zlín, který narazil v tomto duelu na Pardubice, doslova bojoval a série nebyla tak jasná, jak se může zdát. Každý zápas velice těsný a rozhodovaly maličkosti, které využil pouze Zlín.
  4. Poslední čtvrtfinálová válka mezi pražskou S a Kladnem rozhodl poslední 7. zápas. Sparta se trhla do vedení v sérii 2:1, jenže Kladno se nenechalo nezaskočit a další 2 zápasy diktovalo hru a dokázaly tak stav otočit na 2:3. Snad jen říct, že Kladno mělo dva zápasy na to, aby si zajistilo postupový lístek do semifinále, ale podlehlo 0:2 a ihned další zápas 0:2, proto konečný stav série 4:3 posouvá do semifinále tým Sparty.

Semifinálové duely:
HC Oceláři Třinec vs PSG Berani Zlín

Mountfield HK vs HC Sparta Praha


SEMIFINÁLE PLAY-OFF

První semifinálová série mezi Třincem a Zlínem dopadla opět dle papírových předpokladů, tedy ve prospěch Třince. Oceláři hned v prvním zápase ovládli všechny třetiny skórem 2:1, bylo se na co dívat, jelikož celkem nastřílených 9 gólů není běžné. Další 3 zápasy už byly hra nervů a důležité bylo využívat chyby soupeře a trestat, tohle se 2x povedlo Třinci a jednou Beranům. Za stavu 3:1 se následující zápas v sérii, nyní už víme, že poslední, přesunul do arény poblíž Třineckých železáren, kde Oceláři přestříleli Zlín celkem 29:15 a výsledek 5:3 ukončil tuhle napínavou sérii. Uvidíme, kolik síly dračí ještě Třinci zbylo na finále.

Druhý duel, který začínal v Hradci, kam se přijel poprat tým Sparty, přinesl opravdu zajímavou podívanou. První zápas Hradec musel otáčet nepříznivý náskok Sparty o 3 branky hned po první třetině. Během zápasu hradečtí stahovali a podařilo se jim srovnat v 60. minutě. Chyběl ovšem finální krok k obratu, protože v prodloužení pražané byli rychlejší a berou cenný bod z venkovního výjezdu. Další bod do série opět patřil Spartě. Úplně obrácený průběh než v předchozím zápase, Hradec si držel vedení 2:0, nicméně ve druhé a poslední třetině inkasovali po dvou brankách, proto tedy konečný výsledek 2:4 začíná být znamení, že je třeba zasáhnout a to se povedlo, v O2 Aréně, kam se série přesunula, zápas Mountfield vyhrál 2:0. Po přestřelce v dalším zápase ve vyprodané O2 Aréně fanoušci mohli vidět celkem 10 gólů, které se rozdělily do výsledku 6:4 a to pro pražskou ‘‘S‘‘. Hradec se snahou ještě obrátit sérii byl neúspěšný, v posledním zápase se trápil, podařilo se mu vstřelit pouze jeden gól a to až ve 44. minutě a do té doby stihl 2x inkasovat. Výsledek 1:2 uzavírá celou sérii Hradec-Sparta 1:4.


FINÁLE EXTRALIGY
HC Oceláři Třinec vs HC Sparta Praha

Tohle velmi vyrovnané a napínavé finále trvalo celých 6 zápasů.
První 4 zápasy vždy bral bod tým hostů, ale nepředbíhejme. Díky lepšímu postavení Třince v základní části to byl tým Sparty, kdo vyrazil jako první na výlet. A že to byl úspěšný výlet. První zápas přinesl pouze jeden gól, který Sparta vstřelila ve 41. minutě a odnáší první výhru. I druhý zápas ve Werk Aréně mluvil ve prospěch Sparty, jen díky vynikajícím zákrokům Matěje Machovského, který zamkl svoji svatyni a byl doslova bezchybný, protože jeho úspěšnost v zápase byla celých 100%, jako poděkování svému brankáři pražané prostřelili Ondřeje Kacetla 4x a Sparta tak může mít lepší psychické rozpoložení při cestě domů. Míříme do O2 Arény, kde Třinec skvěle překvapil a svoji aktivní hrou navýšil svůj náskok o 3 branky. Ovšem to nebyl zdaleka konec zápasu, když 7 minut před koncem Sparta snížila na 2:3 a ještě zbývalo dost času na to, aby třeba otočila skóre. Nicméně při hře 6na5 si Oceláři pojistili zapás gólem do prázdné branky, a tak důležitý bod do série patří jim. I v dalším zápase do toho Třinec vlítl po hlavě a po první třetině stav 3:0 byl jednoznačný, dokonce i po statistické stránce. Sparta za celý zápas vystřelila pouze 6x a tento zápas pražanům opravdu nesedl. Za stavu série 2:2 se přesouváme zpět do Třince. Vracíme se zpátky na místo činu, kde platilo pravidlo, že vítězí hosté, ale pro tento zápas už tomu tak nebylo. Sparta prohrávala 0:1, ale dokázala srovnat ve 46. minutě, zápas se pomalu přesouval do prodloužení, jenže v 58. minutě vzal vše na sebe Petr Vrána a zajistil tak Třinci důležitý bod. Pak jen zbývalo vše doklepnout a to se Třinci povedlo. Následující zápas byl až do 47. minuty nerozhodný, Sparta věděla, že musí zabrat, ale přišel úplný opak. Ve 47. minutě se Třinec 2x prosadil a hned o 2 minuty později navýšíl ještě svůj náskok a Sparta jen v 60. minutě esteticky upravila výsledek na 2:4. Třinec se stává MISTERM EXTRALIGY PRO 7. ROČNÍK!

Sláva vítězům, čest poraženým.


Musíte být prihlášen, aby jste mohli číst a přidávat komentáře!