Limit zápasů
Max. zápasů: 59 Termín: 18. 6. 2022
Informace
LIMIT ZÁPASŮ: DIVIZNÍ FINÁLE / DO 7. 7. 2022
Odehráno 60 % play-off
Hráčská sekce
Platforma
Channels
Online uživatelé:

Novinky - NHL NEWS (4.díl): PLAY-OFF!

U svého konce je už 9. ročník základní části NHL (PS4), kterého se nakonec, i kvůli přechodu na PS5, zúčastnilo 23 týmů. Všem manažérům tímto chceme poděkovat za jejích působení v této soutězi a doufáme, že se přihlásí i do další sezóny, která by už pro PS4 mohla být i tou poslední. Nicméně pojďmě se nyní podívat, jak to vlastně vše dopadlo.

9. ročník NHL / ERAST-LIGA

V obou konferencích nám vykrystalizovali dva velcí favoriti. Východní konferenci doslova o parník ovládl obhájce Stanley Cupu manažér DemonMarco8, jehož po velkém úspěchu v minulém ročníku ukradli z Buffala Sabres New York Rangers a nutno dodat, že to pro ně byla výhra Jackpotu. Rangers totiž po 57 zápasech prohráli pouze ve 4 případech, když dvě prohry navíc byly až po prodloužení a sam. nájezdech. Na druhý Boston, který vedl Bagrid, tak měli náskok neskutečných 31 bodů.

I Západní konferenci ovládl jeden tým, a to Colorado Avalanche, které vedl manažér El_Jevo7, kterého Avs získali před sezónou z Los Angeles a i v tomto případě to byl velmi dobrý tah. Colorado muselo v základní části zkousnout jen pět porážek, kde jedna z nich byla až po prodloužení. I tak však Laviny ovládli Západní konferenci s přehledem, když měli na druhý Winnipeg (Venca49) náskok 17 bodů.

Pokud se podíváme do statistického okénka, tak i zde si veškére trofeje pobrali hokejisté Rangers. Jezdci totiž měli nejlepší útok v celé soutěži, když se jim podařilo nastřílet 336 branek. Naopak nejlepší obranou se pro změnu může chlubit Colorado, které inkasovalo jen 63 gólů. Co se týče individuálních statistik, tak Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče putuje do Švédska, protože jí získal útočník New York Rangers Mika Zibanejad, jenž zaznamenal 62 branek a 81 asistencí a se 143 body byl nedostižitelný. Nicméně Maurice Rocket Richard Trophy pro nejlepšího střelce základní části mu vyfoukl jeho kolega z útoku Chris Kreider, jenž zaznamenal 68 gólů.

PLAY OFF

Nyní se však už pojďmě podívat na start toho nejdůležitějšího a tedy toho co nás čeká v prvním kole bojů o Stanley Cup.

Metropolitní divize

Zde tedy z první pozice vstupují do play off velcí favoriti New York Rangers pod vedením DemonMarca7, jenž se v prvním kole budou muset poprat s kanadským soupeřem Torontem Maple Leafs, které vede UjoGabo_SNV. Javorové listy, tak zřejmě ani v tomto případě neprolomí své prokletí prvního kola, avšak nic není nikdy jisté, a tak uvidíme zda zde nedojde k nějakému překvapení. (Tip redaktora 4:0 pro NYR).

Mnohem zajímavější by poté mohl být druhý souboj v Metropolitní divizi. I na druhém místě totiž v této divizi skončil tým z New Yorku, když Islanders (Gabros666CZ) nakonec uhájili tuto příčku právě před Carolinou Hurricanes (Franco_Reyes29) o sedm bodů. Nicméně nyní si to oba týmy rozdají v prvním kole. Mírnějším favoritem budou právě Islanders, kteří v základní části vyhráli všechny vzájemné zápasy. (Tip redaktora 4:2 pro NYI)

Atlantická divize

V této divizi se o první pozici bojovalo už mnohem více. Nakonec z první příčky vstupuje do vyřazovacích bojů Boston Bruins (Bagrid), jehož však nečeká vůbec nic jednoduchého, protože se musí utkat s nevyzpytatleným Washingtonem Capitals (Bamburinho), kterému naopak role outsidera může hodně sedět. I v základní části totiž dokázali Capitals jeden ze tří zápasů urvat na svou stranu. (Tip redaktora 4:2 pro BOS)

Druhým soubojem v této divize poté bude střetnutí mezi Floridou Panthers (Aree) a Detroitem Red Wings (Lidstrem1). Panteři bohužel museli v závěru sezóny vyměnit svého GM, ale to jim nakonec nijak neuškodilo, a i tak jdou z této divize do play off ze druhé pozice. Nicméně Detroit se v závěru soutěže rozehrál do velmi dobré formy, a tak nás možná v této sérii čeká všech sedm zápasů. (Tip redaktora 4:3 pro FLA)

Pacifická divize

Přesuňmě se do Západní konference, kde postupové příčky doslova ovládla Pacifická divize, která z osmi možných pozic získala hned pět. Velkého favorita soutěže Colorado Avalanche (El_Jevo7) v prvním kole čeká střet s Minnesotou Wild (Kubiak44). Divočáci jsou právě jedním z mála týmů, kterým se v základní části podařilo Laviny porazit, tak uvidíme zda na tohle vítězství navážou i v play off. (Tip redaktora 4:1 pro COL)

Pozici druhého týmu v Pacifické divizi měl velmi dlouho zajištěnou Winnipeg Jets (Venca49), jenž musel až do samotného závěru čekat na svého soupeře a nakonec jím budou Chicago Blackhawks (Fildaples), kteří v posledních zápasech urvali třetí příčku, a představí se tak v prvním kole na kanadské půdě. Hawks svou kůži určitě nedají lacino, což potvrdili i základní části, ale na Jets to zřejmě bohužel stačit nebude. (Tip redaktora 4:2 pro WPG)

Pacifická divize

Zřejmě nejvyrovnanější souboj o první místo proběhl v Pacifické divizi, kde se o něj velmi dlouho praly dva týmy. Až v poslední fázi soutěže si nakonec první příčku uzmuli San Jose Sharks (Shepp_cze). Nicméně zda to byl dobrý tah se teprve uvidí, protože je v prvním kole čeká tým z Pacifické divize Dallas Stars (Pajicek123), jenž v sezóně musel změnit GM, ale změna tomuto týmu hodně prospěla a nyní chtějí Stars útočit na ty nejvyšší pozice. (Tip redaktora 4:3 pro DAL)

Poslední dvojící, kterou nám zbývá představit je střet mezi Vegas Golden Knights (NoMercy-Tomino) a Edmontonem Oilers (laboj61). I Vegas bylo jedním z týmů, které v sezóně museli změnit svého GM. Nicméně tato změna se na jejich výkonech nijak nepodepsala, a dá se tak říct, že kde skončil jeden, tak začal i druhý. V této sérii jsou právě Rytíři velkým favoritem a uvidíme, jak moc jim Oilers v čele s McDavidem budou vzdorovat. (Tip redaktora 4:1 pro VGK).

SEPSAL: Shepp_CZE


Musíte být prihlášen, aby jste mohli číst a přidávat komentáře!