3. Mini-limit zápasů

Novinky - Vítězem Stanley Cupu se stáva St.Louis

NHL je u konce, ST. Louis poráží v 7 zápasu Phiadelpii a zvedá Stanley cup nad hlavu !!!

Gratulujeme tedy manažerovi Optluvimu

Otevřít fotku

Shrneme si tedy cestu obou manažeru.

V týmu ST. Louis vládlo zpočátku napětí. Nikdo nevěděl jak to vlastně dopadne. Před koncem základní části stratilo St.Louis manažera. Všude bylo spousta otazníků. Dohraje ST. Louis ? Jak to bude dál s týmem? Najde tým nového manažera? Nakonec přistála na stůl smlouva talentovanému manažerovi Optluvimu, ten bez váhání podepsal. Dohrál 17 zápasů základní části, ve které inkasoval pouze jednu prohru a tím si zajistil týmu krásné 13 misto v tabulce.  Manažer El_Jevo, který koučoval tým Phiadelpia Flyers si vedl v základní části poněkud lépe. Při podpisu smlouvy ani on netušil jak si s týmem dokonale sedne. Exceloval v základní části, v které inkasoval pouze 6 porážek a 1 prohru v prodloužení. Právem si tak zasloužil první místo v tabulce. Manažer El_Jevo nastřílel celkem 468 golu a pouze 132 inkasoval. Jeho úspěšnost  92,1 % je dechberoucí.

Preview: Flyers vs. Blues – Philadelphia Flyers

PLAY OFF

Jak se tedy vedlo manažerovi Optluvimu v PLAYOFF ?

V divizním kole Play OFF narazil manažer Optluvi na Chicago, které koučoval manažer Fildaples. Série nabrala rychlé obrátky a zkušený manažer Fildaples prohrává serii 4:0 na zápasy. Jeho cesta tak pokračovala do divizního finále, kde ale narazil na ostříleného borce a držitele Stanley Cupu minulé sezony Pribu14. Manažer Optluvi se ale nenechal zastrašit a poráží tak Pribovo Colorado Avalanche 4:0 na zápasy. Následovalo tedy finále konference ve kterém už netrpělivě čekal tým zlatých rytiřu z Vegas. Kouč Vegas czBaky se v minulé sezoně setkal se St.louis, kde vypadl proti ST. Louis v divizním Play off 4:3 na zápasy. Byla to výzva ve které czBaky chtěl oplatit ST. Louis, to co se odehrálo v minulé sezoně. To se ovšem nestalo a Vegas utrpělo porážku 4:0 na zápasy. Tym ST. Louis se tak mohl připravovat na velké finále.

Jaká byla cesta El_Jeva v PLAYOFF ?

S první příčky základní části vstupuje do divizního Phiadeplhia proti týmu Toronto Maple Leafs.Toronto pod vedením kouče Sahibs21 nasadilo všechny síly aby sesadilo Flyers, bohužel ale neuspělo a končí v PLAYOFF prohrou 4:0 na zapasy. Flyers tak putovalo dal do divizniho finále kde se střetla s manažerem New York Rangers Kareiovem. Kluci z Flyers opět ukázali v jake jsou formě a poráži Rangers 4:0 na zapasy. Flyers tedy postupuje až do finále konference kde naráží na tým Tampy. Tampa pod vedením manažera Conkyho zvedá prst. Hned v prvním zápase zaskočí El_Jeva a poraži Flyers 3:2. První porážka v PLAYOFF Flyers zaskočila a hned v druhém zapase Flyers poráži Tampu na PP 6:5. Flyers tato výhra nakopla a celá série se dohráva 4:1 na zápasy ve prospěch Flyers. Flyers vyhráva konferenční finále a míři do finále Stanley Cupu.

Finale Stanley Cupu

Oba playeři jak El_Jevo tak Optluvi. prokázali svůj talent a nesmírne kvality. Optluvi prošel celé PLAYOFF bez jediné porážky a El_Jevo utrpěl pouze jednu porážku od týmu Tampa. Nyní se ale tito manažeři utkají spolu ve velkém finále. Jak to celé probíhalo?

Hned v prvním zápase bylo zřetelné, že tato série bude nádherná podívaná. V 5 minutě zápasu Flyers vstřelilo první branku a ukázalo, že tohle nebude jen tak. ST. Louis však dokazalo třetinu otočit a vyhrávalo 2:1. Ve druhé třetině však zavládla v týmu ST. Louis nejistota. Flyers se podařilo vstřelit 3 branky. Skore tak bylo 4:2 pro Flyers, avšak minutu před koncem 2 třetiny ST. Louis vstřelilo branku a do 3 třetiny nastupovali týmy za stavu 4:3 pro Flyers. Jevo ovšem neotálel a přidal další dvě branky na což branka vstřelená v 60 minute Toreyem Krugem už nestačila. El_jevo vyhrál zápas 6:4 a tím si i vysloužil vedeni 1:0 na série.

Philadelphia Flyers at St. Louis Blues Preview & Prediction | WagerTalk News

Hráč oplutvi byl zaskočen, byla to jeho první porážka v play off. Flyers první výhra dodala obrovskou dávku energie, kterou si přenesla do druhého zápasu. Hned v první třetině druhého zápasu vstřelil hráč Flyers první branku a druhá třetina započala za stavu 1:0 pro Flyers. V druhé třetině Flyers skórovalo podruhé a Optluvi se tak dostal pod tlak. Zachoval ale chladnou hlavu a vyrovnal. 3 třetina začala za stavu 2:2 to se ale změnilo přesnou trefou pro Flyers. Flyers tak odjíždí domu s výhrou 3:2 a vede 2:0 na zápasy. Manažer Optluvi však věděl že je potřeba s tím něco dělat. Připravil kluky ze ST. Louis na další zápas a to se taky projevilo. V první třetině třetího zápasů skóroval jednou brankou a ve druhé třetině se trefil hned dvakrát. To si ovšem El_jevo nenechal líbit a odpověděl dvěmi vstřelenými brankami a snížil tak vedení na 3:2. V poslední minutě hry však Optluvi zvýšil na 4:2 a snížil tak  stav série na 2:1

Čtvrtý zápas bitvy o Stanley cup probíhal následovně. V úvodní třetině hráči ST. Louis vstřelili 4 góly, z toho se hned dvakrát trefil Vladimir Tarasenko. Pro kluky z Flyers to byla strašně těžká situace, nevěšeli ale hlavy a podařilo se jim zmírnit skore na 4:2. V závěru 3 třetiny však přisly další dvě branky ze strany ST. Louis. Zapas skončil za stavu 6:2 a ST. Louis tak vyrovnala stav série na 2:2

Kdo se dostal do pozice vedoucího série ukázal až pátý zápas. Hned v první třetině vedli Flyers 2:1. To ovšem napravil O'Reilly Ryan, který vyrovnal stav na 2:2. Rozhodla až 3 třetina, kde se trefili dvakrát kluci ze St.Louis. V 60 minutě zápasu vstřelilo branku ještě Flyers, to už ale na vyhru nestačilo. Najednou vedlo St.Louis 3:2 na serie.

Bliží se šestý zápas. V kabině St.Louis to bouří.Titul je na dosah, El_Jevo si uvědomuje, že nesmí prohrát. Začíná 6 zápas, 4 minuta zápasu a ST. Louis střílí svojí první branku. Flyers ale zachovávají čistou hlavu, soustředí se na útok a obrací skóre zápasu na 2:1. To si ovšem ST. Louis nenechává líbit a v 18 minutě zápasu srovnávají. Začíná 2 třetina zápasu a hned v 23 minute Flyers inkasuje gól. Pro manažera Jeva je tohle to strašně těžká situace, vi že, když prohraje končí. Proto vůbec nepolevuje a ma jen jeden cíl a to je výhra. Je 30 minuta  a Flyers vyrovnává. Ovšem výbornou útočnou formaci zahráli útočníci St. Louis a dávaji gól Flyers přimo do kabiny. Stav po druhé třetině je tedy 4:3 ve prospěch St. Louis.

Blues at Flyers Not-a-Gameday-Thread: Who were the best Blues defensive  defensemen? - St. Louis Game Time

Co se ale Stalo v kabině Flayers po druhé přestávce?  Nikdo neví. Hráči Flyers vstupují na led plní sebevědomí. Útočí jako divoké šelmy. V celé třetině nepustí St. Louis skórovat a sami jim naloží 5 gólu. Zápas tedy končí výsledkem 8:4 pro Flyers. Série je vyrovnáva. Rozhodne poslední až zápas. Oba týmy nastupují na led. Každý z těchto hráčů nemyslí na nic jiného, než jake by to bylo pozvednout pohár nad hlavu. Tribuny burácejí, rozhodči najíždí do středového kruhu aby hodil první buly. Je to tady, tohle je ten okamžik kdy se rozhodne o vítězi.

Jako první se do branky trefuje hráč St. Louis Justin Faulk ovšem toto není všechno, bum a je to St. Louis se trefuje podruhé. Hráči Flyers cítí hořko v ústech. Nakonec ani Flyers neztratilo tempo a vyrovnává skóre v první třetině zápasu. Začíná druhá třetina. V ní ale vidíme pouze jeden gól a ten dává tým St. Louis. Hráči Flyers tak odjíždí do kabiny se smutkem na tváři. Začíná 3 třetina. Hráči St. Louis hrají výborný hokej. Daří se jim napadat hráče, vytvářet prostor k zakončení. Píše se 45 minuta hry a tym St. Louis skoruje, náskok St.Louis se zvyšuje 4:2. Následně v 46 a 47 minutě přidává další dva góly. Na kostce je vidět skóre 6:2, hráčům Flyers pomalu docházejí síly. Byl by zázrak tohle skóre ještě otočit. Flyers ještě nic nevzdává a s posledních sil napadá hráče a snaží se o vítězství. Běží poslední dvě minuty hry, St. Louis potvrzuje své vítězství a přikládá 2 góly do branky Flyers.

A JE TO TADY VÍTĚZEM STANLEY CUPU SE STÁVÁ ST. LOUIS

Gratulujeme tedy oboum finalistům a přejeme jim hodně štěstí do dalších let.

Hned po zápase jsme navštívili oba manažery, kteří řekli pár slov k finale:

El_Jevo:V prvom rade by som chcel pogratulovať Optluvimu k výhre Stanley Cupu. Po minulej sezóne sme chceli zopakovať, že finále SC nebola náhoda. Základná časť nám vyšla na výbornu a chceli sme preniesť túto formu aj do PO čo sa nám aj podarilo a cesta do finále bola celkom hladká. Tu bol veľký rešpekt pred súperom, ktorého sme síce nepoznali, ale po tom čo prebral St.Louis valcoval každého a obzvlášť výsledky na ceste do finále, kde sfúkol tie najlepšie tímy ako Colorado a Vegas len tak 4:0 a nedal im ani šancu. Zápasy mali vysokú kvalitu a nebudem klamať, ak poviem, že sa mi miestami aj potili ruky. Prvé zápasy nám takticky vyšli a fakt sme museli byť nesmierne koncentrovaní, aby sme súperovi nedopriali čo i len kúsok voľného priestoru, pretože sa to končilo zvyčajne gólom. Nakoniec to išlo do rozhodujúceho 7. zápasu, kde musím skonštatovať, že sme mali aj strašnú smolu. Po prvom vlastnom góle, kedy brankár nechal pomalú prihrávku prejsť pomedzi nohy, sme dokázali vyrovnať, no potom prišla ďalšia rana a súperovi sme opäť darovali gól, kedy brankár zachytil hokejkou puk namiesto zaľahnutia, pričom súperov útočník bol veľmi blizko a len vpichol puk do bránky. Žiaľ, to nás psychicky položilo a nedokázali sme už zvratiť výsledok, ale naopak. Aj keď je prichúť finále trpká, keďže sme boli len jeden zápas od zisku SC, tak proti takému súperovi to bola skvelý výsledok a séria.

Optluvi:Finale se mi velmi libilo, souper byl velmi kvalitni a mel vyborne postavenou taktiku, hodne jsem horel v utoku nesel dat gol, mel jsem velky strach o vyhru, opravdu tyto zapasy nabirali az na kvalite v esport ligach, vyhrocene, bylo to drama a celkove se mi to moc libilo,jako cela sezona v Erast.

Musíte být prihlášen, aby jste mohli číst a přidávat komentáře!