3. Mini-limit zápasů
Online uživatelé:

Novinky - Hokejisté Kanady se stali mistry světa!

Kouč El_Jevo dovedl svůj tým javorových listů až ke zlaté medaili! Švédsko pod vedením Wergilliuse skončilo stříbrné a bronzovou medaili si odnáši tým Švýcarska pod dohledem kouče Zvoldy.

Zápas o bronz:

V zápasu o třetí nejcennější kov se utkali tým Česka, který skončil v tabulce A na druhém místě a tým Švycarska ze stejné skupiny, jenž postoupil ze třetího místa hned za Českem, tyto týmy měli rozdíl v základní části 4 body.

Zápas o bronz byl jednoznačným zápasem pro Švycary. Hnedka ve 13. minutě otevřel skóre Fiala. Byl to tak jediný gól první třetiny. Druhá třetina začala gólem švýcarského útočníka Malgina, ten se trefil ve 25. minutě. Hned za ním v 35. přidal gól i jeho kolega Kurashev. Jako jediným hráčem Česka, který si v zápase připsal bod byl útočník Pastrňák, ten se trefil ve 39. minutě. Ve třetí třetině si chtěl pojistit vítězství ještě Švýcar Meier, ten rozsvítil zelené světlo ve 41. minutě. 45. minuta a opět svítí zelené světlo nad brankářem Mrazkem, tentokrát se trefil Fiala. V 53. minutě ještě přidal jeden gól Meier. Je téměř konec zápasu ale rozjetí Švýcaři dávají ještě dva góly a to v 58. minutě Ambuhl a v 59. minutě Josi. Švycarsko tak slaví třetí nejcennější kov vítězstvím 8:1.

Zápas o zlato:

Je třeba zdůraznit, že oba týmy, které se utkaly v boji o nejcennější kov turnaje, propluli celým šampionátem bez jediné prohry.

Ve finálovém zápase se to góly jenom hemžilo, přitom to byl neskutečně vyrovnaný zápas, kde rozhodovaly ty nejmenší chyby. Hnedka na úvod zápasu otevřelo skóre Švédsko po střele Zibanejada v 6. minutě. Odpověď Kanadského útočníka MacKinnona nenechala na sebe dlouho čekat a ve 13. minutě čistým průstřelem vyrovnal. Hned začátkem druhé třetiny skóroval úspěšný útočník Kanady McDavid. Odezva však přišla již po 2 minutách a ve 23. minutě přidal gól take Švédský útočník Nylander. Kanada se opět ve 27. minutě dostala do vedení po střele MacKinnon, který se snažil útočit na hattrick. 30. minuta přinesla další gól ve které opět dorovnával Švéd Zibanejad. Třetí třetina začala líp pro Kanadského kouče, jehož svěřenec Toews dostal kotouč do sítě ve 43. minutě. Švédové ale zase dorovnali a to hned ve 44. minutě, kde opět skóroval Zibanejad a připsal si tak v zápasu o zlato hattrick. 45. minuta zápasu byla rozhodující, do brány se trefil Kanaďan McDavid a byl to rozhodující gól zápasu. V 54. minutě pak ještě uklidnil Kanadský tým hráč O'Reilly, který přidal další gól na 6:4. Kouč Wergillius se pak ještě pokusil zápas zdramatizovat, což se mu povedlo a v 60. minutě se trefil Olofsson. Bohužel další gól se Švédům nepodařilo vstřelit. Kanada tak zvítězila 6:5.

Musíte být prihlášen, aby jste mohli číst a přidávat komentáře!