3. Mini-limit zápasů

Novinky - Vraždění kosatek pokračuje

Nástup u Nucks si jistě nový manažer Kusino19 představoval úplně jinak. Pokud byla psychická  morálka hráčů na nule, po příchodu nového šéfa je bohužel pod nulou! Předchozí tři zápasy kosatky prohráli, a tak si chtěli v New Yorku spravit chuť a vyloupit Barclays Center. To by ovšem na druhé straně kluziště musel stát jiný tým, jiný trenér a v hledišti sedět jiní diváci.

Velkým problémem Vancouveru jsou především první třetiny, kdy vždy inkasují několik gólů a pak již není v silách psychických ani fyzických tento nepříznivý stav zvrátit. Nejinak tomu bylo na ledě Ilanders, kde kosatky po první třetině prohrávali 0:2. Ikdyž se hosté snažili soustředit na obranu, dvěma zásahům domácích borců zabránit nedokázali.

Promluvy v kabině zatím asi moc nezabírají, protože obrázek hry se nikterak nezměnil a Ilanders bušili do zatažené obrany hostí a pokoušeli se najít volná okénka, kde by se mohli prosadit gólově. Velkou slabinou kosatek je vlastní předbrankový prostor a neschopnost se v tomto prostoru rychle zorientovat a účině bránit dorážející útočníky a dále pak zbytečné fauly, které oslabují mužstvo. Druhá i třetí třetina měla stejný průběh a Ilanders si tak pohodlně dokráželi pro jednoznačné vítězství. Jediným světlým okamžikem hostů byl break v poslední minutě třetí třetiny, kdy se trefil Pearson.

Reportér: Zbyněk Touš

Vyjádření domácího LionMarrtiny:

Do zápasu jsme šli s tím, že bude velmi důležité hrát všechno jak se říká od zadu. Věděli jsme, že soupeř má výborné breaky a museli jsme tedy dávat pozor hlavně na jeho rychlá křídla. Podařilo se nám jit brzy do vedení a to se ukazálo jako velice důležité pro další vývoj utkání. Po první třetině jsme vedli 2:0, soupeř se snažil zápas otočit a nevyvaroval se zbytečných faulů. To rozhodlo. Vždy, když se začal nadechovat k tlaku, zbytečným faulem se dostal mimo hru. My jsme jen čekali a nakonec přidali ještě 2 goly. V poslední minutě nám soupeř ukázal svoji specialitu a z breaku uz jen korigoval výsledek na konečných 4:1. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.

Vyjádření hostujícího Kusino19:

Stále se nám nedaří a pokud brzy nevyhrajeme nebo nepodáme kvalitní výkon hodný Erast ligy, tak to půjde s týmem velice rychle s kopce. S Ilanders jsme již odehráli jeden zápas a chtěli jsme jim druh utkání ztrpčit a úplně nejlépe jsme si chtěli odvést plný bodový zisk. Už po první třetině jsme věděli, že to byla velice naivní myšlenka, jelikož naše obranná hra byla velmi slabá a protiútoky mizerné až chabé. Domácí si s chutí zastříleli a v tréninkovém tempu si dokráčeli pro vítězství. Máme velmi aspektů, na kterých musíme pracovat a bude to dlouhá cesta. Soupeři samozřejmě gratulujeme k vítězství.

Musíte být prihlášen, aby jste mohli číst a přidávat komentáře!