3. Mini-limit zápasů
Max. zápasů: 46 Termín: 17.09.2024
Závěrečný limit
46 zápasov do 17.09.2024
Odehráno 47 % zákl. části
Hráčská sekce
Platforma
Channels
Online uživatelé:

Novinky - NHL - EDMONTON NA VRCHOLU

Velká gratulace putuje do Edmontonu a jejich manažerovi El_Jevovi k premiérové výhře NHL. Edmonton na velký úspěch čekal spoustu sezón, poslední play-off se Oilers účastnily v 15. sezóně, kdy vypadly v prvním kole se St. Louis, takže tohle čekání šest sezón na play-off se vyplatilo. Naopak El_Jevo je pravidelný účastník vyřazovací části většinou na vrchu tabulky po základní části. Nyní mu náleželo čtvrté místo s 62 body. Edmonton se musel probít v prvním kole přes Detroit, kde série skončila 4:0 na zápasy. Ve druhém kole proběhl boj s Devils, ale tam také si Oilers poradily 4:0 v sérii. Naopak semifinále s Torontem rozhodoval až sedmý zápas sérii. Edmonton už vedl 3:1 na zápasy, ale Toronto nic nevzdalo a ztrátu dvou zápasů stáhlo, proto rozhodoval až sedmý zápas, který šel do prodloužení, kde rozhodl Nugent-Hopkins a poslal Edmonton do finále NHL. Soupeř ve finále byl obhájce titulu Drummer se svým Vegas a jak jsme mohli vidět, tak toto byla finálová série, jak se sluší a patří. Vegas šel za obhajobou velice dobře, protože po dvou zápasech byl stav série 2:0 právě ve prospěch Golden Knights a s Oilers to nevypadalo dobře. Ale došlo k znovuzrození, nabrání posledních sil a následujících třech zápasech jsme měli sérii otočenou. V šestém utkání si Vegas vzal vítezství zápasu v prodloužení na svoji stranu a finále bylo srovnáno na 3:3. Čekalo nás tedy poslední utkání 21. sezóny NHL. Ve finále Vegas úplně pohořel, protože vůbec na Edmonton nestačil, spustila se poslední siréna a Edmonton začal slavit se svým manažerem El_Jevem.

El_Jevo hrál již sedmé finále a nikdy předtím se nepovedlo finále vyhrát. Nyní bylo prokletí prolomeno a tento titul se bude slavit dlouho.

Zde je přehled přechozích finále EL_Jeva:
5.sezóna: COL vs Priba 1:4
6.sezóna: PHI vs Opluvi 3:4
9.sezóna: COL vs DemonMarco 3:4
12.sezóna: BOS vs harbutt 2:4
18.sezóna: PIT vs Pinci 0:4
19.sezóna: VEG vs MrOneTimeMario 2:4

21. sezóna: EDM vs Drummer-CZ89 4:3

Myslím si, že tento manažer právě patří mezi nejúspěšnejšní manažery Erast ligy co se týče pozic v základní části, tak i účástí ve finále.

Samozřejmostí bylo El_Jeva vyzpovídat.

Do finále NHL jsi se dostal sedmkrát a nikdy jsi nevyhrál, až teď ten sedmý pokus vyšel. Jaký je to pocit, že jsi konečně prolomil finálovou smůlu?
Úľava. Už som si hovoril, že či mi to nie je súdené. Často tomu chýbali detaily, jedno finále aj sekundy, kedy som v 7. zápase viedol minútu pred koncom a potom som to prehral. Každým finále som to mal viac a viac v hlave a o to ťažšie sa mi hralo.

Jak bys popsal finálovou sérii? Prohrával jsi 2:0 na zápasy, to už je potom náročné se do toho zpátky dostat.
Finálová séria bola o nervoch a o tom, kto potrestá viac chýb. Play-off je úplne iné ako základná časť. Často hrali v neprospech nervy a nehral som svoju hru. Akonáhle som dal prvý gól hralo sa mi ľahšie a za čo hovoria potom aj výsledky, kde sa mi v dvoch zápasoch podarilo vyhrať a vstreliť až 7 gólov, keď súper už musel viac otvoriť hru. V niektorých zápasoch to bolo aj o tom ako podržali brankári. Drummer bol vyrovnaný súper a v tesných zápasoch rozhodovali chyby

Myslíš, že to bylo Edmontonem, který ti sedl nebo jsi prostě spíš neměl štěstí v předchozích finálových sériích?
Ja to mám tak, že sa musím s tímom zohrať a potom mám pocit, že sa mi hrá s nimi dobre. Zo začiatku s Edmontonom sa mi nehralo dobre, neskôr to už bolo super. Určite sa hrá lepšie s tímom, ktorý má skvelých hráčov ako McDavida. Určite to nebolo tímom, že som viackrát to predošlé finále prehral.

Semifinále s Torontem se taky vyvíjelo zajímavě, co bylo nejdůležitější? Sérii jsi vedl 3:1, ale pak to bylo 3:3 a rozhodující zápas byl rozhodnut až v prodloužení.
S Torontom to bolo zase o nervoch. Vedel som, že minulú sezónu som vypadol po vedení 3:1 na série a tiež mi to šlo hlavou. Povedal by som, že často to bolo mentálne, nenechať sa rozhodiť po blbom góle a podobne. Často som v sérií dostal blbý gól a Toronto malo jednu z najsilnejších obrán. Musel som byť trpezlivý niekedy a veriť si. Bolo to hlavne vydreté víťazstvo.

Jak bys zhodnotil celkově základní část?
Základnú časť som mal za cieľ vyhrať čo sa nepodarilo. Často boli chvíle, kedy som mal pocit, že nemám formu po nejakej časovej odmlke a prehral som dvojzápasy, kedy som si hovoril, že som mohol vyhrať aspoň jeden. Avšak, mám pocit, že je tu veľa skvelých hráčov a na čele tabuľky to je dosť vyrovnané a aj o to je to zaujímavejšie. Myslím si, že do novej sezóny môžu viacerí pomýšľať na 1.miesto.

Co tvoji soupeři, kteří jsou pro tebe největší oříšek? Máš nějakého rivala?
Vyslovene rivala nemám. Je viacero hráčov, ktorí sú ťažkým orieškom. Proti Sevikovi sa mi za posledné 2 sezóny najviac nedarilo prelomiť jeho obranu. Potom je tu Dallas proti ktorému sa mi často zle hrá bez ohľadu na to, akého má manažéra.

Zaslechl jsem spekulace, že i po výhře s Edmontonem právě tým opustíš, je to pravda?
Edmonton som si obľúbil, avšak rád skúšam nové mužstvá po sezóne a rád by som dotiahol svoj obľúbený klub k Stanley Cupu. Vyzerá to nádejne pri trade-och. Snáď to, že som prelomil finálovú smolu mi pomôže v ďalšej sezóne za obhajobou Stanleyho Cupu, ale už s iným tímom.


Musíte být prihlášen, aby jste mohli číst a přidávat komentáře!